KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14886316
nr 1488 6316
Sture Lundgren
(1918-2002), Sverige
Fikskeläge. Signerad, daterad 1969. Akvarell, 27x47 cm, yttermått inklusive ram: 45x63
Sture Lundgren, svensk målare och grafiker född 1918, död 2002.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 5 september 2022
kl 19:00:09
1.500 kr
Sture Lundgren
Läs mer om Sture Lundgren